12 akvaryum balığını öldürmekten suçlu!

  • Ana Sayfa
  • 12 akvaryum balığını öldürmekten suçlu!
12 akvaryum balığını öldürmekten suçlu!
Bir muhabir canlı yayında 12 tane akvaryum balığını öldürdü. Hayvan hakları savunucuları ayağa kalktı. Muhabirin öldürme biçimi de garipti. Abone ol

Danimarka'da DR1 televizyon kanalının muhabiri 12 akvaryum balığını öldürmekten suçlu bulundu. Başkent Kopenhag'ın batısındaki G california seo lostrup'ta bulunan mahkeme, tüketici haklarının korunmasına yönelik "Kontant" adlı programı sunan Lisbeth Koelster'in program sırasında 12 akvaryum balığının ölümüne yol açarak hayvan haklarına ilişkin kanunu ihlal ettiğine hükmetti.

Vatan'ın haberine göre Lisbeth Koelster, Kasım 2004'te kepeğe karşı etkili bir saç şampuanının ne kadar zehirli olduğunu tüketicilere kanıtlamak için bu şampuandan içinde balıkların bulunduğu bir akvaryuma dökmüş, 3 gün sonra biri hariç akvaryumdaki balıkların hepsi ölmüştü.

Mahkemeden yapılan açıklamada, yargıç Thomas Lohse'nin, olayın üzerinden uzun zaman geçtiği için sanık hakkında ceza vermediği belirtildi.

Koelster, programını seyreden bir veteriner tarafından "balıklara gereksiz yere acı verdiği ve hayvan haklarına ilişkin kanunu çiğnediği için" şikayet edilmişti.Kategori : GÜNCEL