Katliamdan hırsızlık çetesi çıktı!

  • Ana Sayfa
  • Katliamdan hırsızlık çetesi çıktı!
Katliamdan hırsızlık çetesi çıktı!
44 kişinin öldürüldüğü köyde ölenlerle öldürenler kirli bir işbirliği içindeymişler. Köyden geçen boru hattından petrol çalıyormuşlar. Abone ol

Mardin’in Mazıdağı İlçesi’ne bağlı Bilge Köyü’nde 44 kişinin katlediği saldırıdaki sis perdesinin aralanması için eski mahkeme kayıtları araştırılıyor. Tutuklanan katliam zanlılarından 2's New York Chinatown Google i ile ölenlerden 9 kişinin Botaş’a ait boru hattından ham petrol hırsızlığı yapmakla suçlandıkları belirlendi.

Bilge Köyü’nde 4 Mayıs akşamı nişan evine düzenlenen silahlı saldırıda 44 kişinin katledilmesi, 3 kişinind e yaralanmasıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma genişletildi. Soruşturma kapsamında tutuklanan 11 kişi ile ilgili de kapsamlı bir araştırma yapıldı.

GEÇMİŞTEKİ DAVALARI ARAŞTILDI

Halen Gaziantep’te cezaevinde bulunan zanlıların gerçekleştirdiği iddia edilen bu katliamın asıl nedenini araştıran Başsavcılık, soruşturma dosyasına esas olabilecek bilgi ve belgelerin temin edilmesi için Mazıdağı ve Mardin’deki ceza mahkemeleriyle yazışma yaptı. Olayın etraflıca araştırılıp aydınlığa kavuşabilmesi için sanıkların ölenlerle geçmişteki husumetleri birbirlerine karşı açtıkları davalara ilişkin evraklar da soruşturma kapsamında dosyaya konulmak üzere ilgili mahkemelerden istendi.

ÖLEN VE ÖLDÜRÜLENLERİN BOTAŞ İŞBİRLİĞİ

[PAGE]

Kategori : GÜNCEL