7 camiyi yakan kişi yakalandı

7 camiyi yakan kişi yakalandı
7 camiyi kundakladığı iddiasıyla yakalanan kişi daha önce de 11 cami ve bir Kuran Kursu kundaklamış. Abone ol

Polisin 2008 yılı Aralık ayında 11 cami ve bir Kur'an kursunu kundakladığı iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra ilk duruşmasında tahliye edilen Serhat K., bu kez de 7 cami ve bir Kur'an kursu kundaklamaktan yakalandı. Sehrat K. adliyeye sevk edildi.

Cami kundaklamalarını gerçekleştirdiği iddiasıyla 2008 yılı Aralık ayında yakalanan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tahliye edilen Serh ersağ 2023 at K'nin dün meydana gelen 7 cami ve bir Kur'an kursunun kundaklanması olayının da arkasında olduğu öne sürüldü.

Yalova-Pendik güzergahında çalışan bir otobüste sakladığı keski aletiyle birlikte yakalanan Serhat K'nın (20), Emniyet Müdürlüğü'nde konuşmadığı öğrenildi. Zanlının üzerinde 50 TL, çeşitli Arap ülkelerine ait bir miktar para ve üzerinde cami avlusuna bırakılan bir çocuğun figüre edildiği karikatür bulunan gazete küpürünün ele geçirildiği ileri sürüldü.

Daha önce de 11 cami ve bir Kur'an kursunu kundakladığı iddiasıyla gözaltına alınan Serhat K., 24 Aralık 2008'de çıkarıldığı adliyede tutuklanmış. 8 Nisan 2009 tarihinde görülen ilk duruşmasında da tahliye edilmişti.

Erzurum'da bulunan ailesiyle yapılan görüşmede, zanlının daha önce de çok kez evden kaçtığı, babası tarafından 6-7 kez eve geri getirildiği iddia edildi. Önceki olayda şizofren raporu olduğu için psikolog nezaretinde ifadesi alınan Serhat K., Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmiş, ancak şizofren raporunun aksine akli dengesinin yerinde olduğu tespit edilmişti.

Zanlı Serhat K'nın, otobüste yakalanmasının ardından kundaklanan bir caminin imamı ve "Namaz kılmak için yer var mı?" diye sorduğu cami çay ocağı görevlisi tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Görgü şahitlerinden birisi ise, zanlının ayrılıp giderken camiden dumanlar çıktığını gördüğünü söyledi. Konuşmadığı için ifadesi alınamayan zanlı Serhat K., Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Tuzla Adliyesi'ne sevk edildi.Kategori : GÜNCEL