Ankarada DP-Anavatan flörtü

Ankarada DP-Anavatan flörtü
Cindoruk, Anavatan'a gitti, düğün yakındır dedi. Uzun ise birleşme için süreç gerekir derken Cindoruk daha ümitli konuştu.Abone ol

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Salih Uzun, partisinin Demokrat Parti (DP) ile birleşmesinin bir hukuki süreci ve istişare edilmesi gereken yanlarının bulunduğunu belirterek, ''Merkezde yeni bir birlikteliğin oluşmasının Türkiye'n new jersey seo in hayrına olduğunu düşünüyoruz'' dedi.

Anavatan Partisi'nin 26. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla parti genel merkezinde kokteyl düzenlendi. Kokteyle, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk da katıldı.

Parti genel merkezindeki kokteyle gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan DP Genel Başkanı Cindoruk, ''Anavatan Partisi ile birleşmeye'' yönelik bir soru üzerine, şunları söyledi:

CİNDORUK'A BİRLEŞME SORUSU

''Anavatan Partili arkadaşlarımızın bu mutlu gününde onlarla birlikte olmak bizim için bir onurdur. Kendileriyle birlikte bu güzel günü kutlayacağız, sanırım bu kutlu düğün devam edecektir. Bu önemli başlangıçlardan biridir. Hem Sayın Başkanı, hem arkadaşlarımı bu önemli yıl dönümlerini kutluyor ve kendilerine başarılar diliyorum.''

Bir gazetecinin ''Düğün ne zaman efendim?'' sorusu üzerine Cindoruk, ''Bak müziği çalıyor'' diye espri yaptı.

''Aydın Menderes'in partiden istifasının ve sözlerinin'' hatırlatılması üzerine ise Cindoruk, ''Sayın Aydın Menderes'e bir cevap vermem. O benim kardeşimdir'' dedi.

UZUN: BİRLEŞME İÇİN SÜREÇ GEREKİYORKategori : POLİTİKA