İranda cep telefonu sistemi çöktü

  • Ana Sayfa
  • İranda cep telefonu sistemi çöktü
İranda cep telefonu sistemi çöktü
Ahmedinejad'ın açık ara galibiyetinin ilan edilmesinin ardından Tahran'da, cep telefonu sistemi çöktü, sokaklar karıştı.Abone ol

İran'da Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın yeniden bu göreve seçilmesinin ardından seçimlerin şaibeli olduğunu iddia eden cumhurbaşkanı adayı Mir Hüseyin Musavi yanlıları sokağa döküldü.

Görgü tan colorado seo ıkları ve basın mensuplarının bildirdiğine göre, Tahran'ın merkezindeki bazı semtlerde binlerce Musavi yandaşı sokağa indi ve polisle çatıştı.

CEP TELEFONU SİSTEMİ ÇÖKTÜ

İran Telekomünikasyon Bakanlığından herhangi bir açıklama yapılmazken, sistemin, reformist aday Mir Hüseyin Musevi yanlılarının haberleşme yöntemi olarak benimsediği cep telefonuyla mesajlaşma sistemini devre dışı bırakmak için kesildiği belirtiliyor.

Musevi'nin internet sitesi ve ilgili bazı internet sitelerine de ulaşılamadığı kaydediliyor.

Kesinti ve çeşitli semtlerdeki protesto gösterilerinin dışında kentte hayatın normal seyrinde devam ettiği, dükkanların açık olduğu belirtildi.

Bununla birlikte, devlet televizyonu ve radyosunun, sadece İçişleri Bakanı'nın açıkladığı sonuçları verdiği, Musevi'nin geceyarısında düzenlediği basın toplantısında bahsetmediği bildirildi. Musevi, oylar sayılmaya başlamadan önce, 'İran genelindeki göstergelerden' yola çıkarak kendisini galip ilan etmişti.Kategori : DÜNYA